Novinky

29.5. 2019 Povedený Groš je za námi a nyní všechny zveme na pohodové odpolední závody v pátek 19. 7. pod taktovkou Petra Dostála a také na podzimní dvojzkoušky 8. 9. s Olgou Bazalovou. Více informací naleznete v propozicích. 

27. 11. Přidány propozice na naše jarní závody O kutnohorský groš, přihlašování bude spuštěno 1. 1. 2019!

8. 10. Přidány časy prezencí do propozic Profizoo dvojzkoušek. Přihlašování prodlouženo, neváhejte přijet strávit krásný podzimní den do Kutné Hory!

28. 5. 2018 Jarní závody jsou úspěšně za námi a mezi akcemi naleznete propozice na naše podzimní dvojzkoušky. 

Děkujeme firmě Profizoo za podporu našich závodů!
 

19. 3. 2018 Zveme všechny, kteří chtějí vidět úžasnou souhru psovodů a jejich psů během dynamického sportu zvaného agility, na závody O kutnohorský groš. 

24. 2. 2018 KURZY - Od 13. 4. (pátek) bude na cvičáku probíhat přípravka NA agility formou kurzů. Více informací v rubrice KURZY. Na všechny zájemce se moc těšíme! 

2. 1. 2018 V roce 2017 reprezentovalo ZKO Kutná Hora 12 agilitních týmů na závodech různých úrovní. A tady malá statistika jejich úspěšnosti. Bylo spuštěno přihlašování na závody "O kutnohorský groš."  
 
1. 12. 2017 Přidány propozice na tradiční závod O kutnohorský groš. Přihlašování bude spuštěno 1. ledna. Na všechny se moc těšíme!  

11. 11. 2017 Připomínám, že zítřejší (12. 11.) kurz se koná od 15:00.
29. 10. 2017 Vzhledem k velmi nepříznivému počasí se DNEŠNÍ (29. 10.) KURZ AGILITY RUŠÍ!!! Lekce bude nahrazena v termínu 19. 11. Příští týden (5. 11.) kurz proběhne již od 15:00, abychom stihli odběhat za světla! 
21. 10. 2017 Minulý týden si na Pňovských dvojzkouškách užily svou závodní premiéru tři naše členky - Iva s Edíkem, Bára s Viky a Marťa s Májou. Nejvíc zazářila Bára s Vikčou, které si hned napoprvé splnily zkoušku LA1 čistě, na výborně a s 2. místem. Tak ještě dvě a můžete do dvojek. Nádherně běhaly i Marťa a Iva, vyhrají příště! Svou poslední zkoušku pro postup do kategorie LA2 si 3. místem splnila Klára s Cooffee. Gratulujeme!  V Pňově bojovaly i další kutnohoračky, Hance s Henouškem, kteří podruhé závodili v LA3, se povedlo doběhnout oba běhy, byť s drobnými chybami. Janča s Paminkou a Marjánka s Aidou i Larou si doběhly vždy jednu zkoušku, chybělo jen trochu štěstí :-). 

28. 9. 2017 KURZ AGILITY SE 1. 10. NEKONÁ!!!
Marjánka s Aidou pokračují v úspěšné sezóně a vybojovaly si titul VICEMISTRŮ ČR mezi juniory! 
 
28.  8. 2017
POZOR! Již v neděli začínají kurzy agility, nastává změna oproti propozicím, lekce budou začínat pravidelně od 16:00!
Marjánce se v Lucembursku zadařilo a spolu s Aidou a družstvem Czech medium stars si přivezly titul Mistrů Evropy družstev. Gratulujeme!
7. 6. Gratulujeme naší člence Marjánce Kociánové, která se svou fenkou Aidou pojede v červenci reprezentovat náš cvičák a také celou Českou republiku na soutěž European Open Junior, které se letos bude konat v Lucembursku. Držíme palce! 
17. 5. Byla vytvořena nová rubrika "kurzy," kde budou zveřejňovány informace k podzimním kurzům agility. Prozatím zde naleznete propozice. V případě zájmu či dotazů mě neváhejte kontaktovat!   
Již svou čtvrtou postupovou zkoušku do kategorie LA3 si v sobotu 13. 5. splnila Hanka Vaníčková se svým choďákem Henkem, gratulujeme a přejeme hodně štěstí při plnění posledního krůčku k cestě do elitní kategorie. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dařilo se i Marjánce Kociánové s Aidou, které si z MČR šeltií v agility odnesly titul II. Vicemistryň ČR pro rok 2017! 
 
12. 5. Závodně nejaktivnější je nyní Marjánka Kociánová s Aidou. Kvalifikační závod na MČR sice nevyšel dle jejich představ, nicméně o to úspěšnější bylo 1. kolo kvalifikací na EOJ (Mistrovství Evropy juniorů), kde se jim nejen povedlo jeden běh vyhrát, ale v celkových součtech se zatím drží na čtvrtém místě, což je dobrá výchozí pozice po 2. kolo.

Krom toho bojovaly na Květnovém poháru v Liberci, kde se jim s Aidou povedlo vyhrát jumping. Se starší šeltií Justýnku tam Marjánka ukořistila jedno první a jedno druhé místo a s Larou též jedno druhé místo. 
Propozice a přihlášku na podzimní kurzy zatím připravujeme, v případě zájmu nás už nyní můžete kontaktovat na emailovou adresu 
agikh@seznam.cz
22. 4. Stránky dostaly nový kabátek, ale především je za námi naše nejdůležitější akce roku - námi pořádané závody O kutnohorský groš. Vše vyšlo nejlépe jak mohlo, nádherné počasí, šikovní pomocníci, milý pan rozhodčí, úžasní závodníci, skvělá podpora naší domovské organizace. Ještě jednou děkuji všem, kteří se, třeba i malým dílem nějak zasloužili o tak krásný den. Děkujeme i našim milým sponzorům - především společnosti Fitmin, dále pak firmě Krásné zvíře a Městu Kutná Hora. Hlavně díky prvnímu zmíněnému měli nejúspěšnější závodníci velký problém se vejít do auta na cestu zpět. Dařilo se i domácím a skorodomácím závodníkům, viz níže.
Součty medium - 3. místo Marjánka Kociánová + Aida
Součty veteránů - 1. místo Míša Hobzová + Daffy
Jumping medium - 2. místo Marjánka Kociánová + Aida 
Jumping veteráni - 1. místo Míša Hobzová + Daffy 
Jumping veteráni - 2. místo Hanka Vaníčková + Skot
Agility large - 2. místo Hanka Vaníčková + Henkie
Agility veteráni - 1. místo Míša Hobzová + Daffy 
Agility veteráni - 2. místo Andrea Plášilová + Darth
Zkouška LA1 - 2. místo Marjánka Kociánová + Lara
Zkouška MA2 - 1. místo Bára Malcová + Bonnie
Zkouška LA2 - 1. místo Libor Plášil + Ace             
11. 4. Na zkouškách v Trutnově zazářila Hanka Vaníčková s choďáčkem Henkiem Z Boršova, povedlo se jim obě dvě zkoušky zaběhnout krásně, čistě a ve skvělých časech, takže si doletěli pro první a druhé místo a dvě zkoušky na výborně. Do trojek jim tedy chybí poslední dvě :-). Moc gratulujeme! 
5. 3. Halová sezóna se pomalu chýlí ke svému konci, i z ní ale máme několik úspěchů. Na únorových dvojzkouškách v Ratenicích se povedlo splnit Marjánce Kociánové s Larou už třetí zkoušku LA1 na výborně, čímž si splnily podmínky pro postup do kateogorie A2 a zároveň také pro start na letošním MČR mládeže. Nutno poznamenat, že Lara je fena plemene krašský ovčák a je pravděpodobně jediným zástupcem tohoto plemene na celém světě, který se věnuje agility dokonce na závodní úrovni. I se svou druhou fenkou Aidou má Marjánka splněny nejen podmínky pro start na MČR mládeže, ale na závodech o týden později se jim společně povedlo vyhrát zkoušku v elitní kategorii MA3. Tam ale zazářila opět hlavně Lara, které se povedlo oba běhy v konkurenci nejen border collií vyhrát. Jen o chlup v Ratenicích unikla postupová zkouška Hance Vaníčkové s Henouškem, určitě to ale brzy napraví. Nyní jsou v plném proudu přípravy na námi pořádané závody O kutnohorský groš. Jejich kapacita je již sice k naší velké radosti naplněna, přesto zveme 9. 4. všechny diváky na zajímavou podívanou! 
 
2. 1. Protože rok 2016 je za námi, dovolila bych si malé shrnutí.
Ráda bych ale podotkla, že toto jsou sice ty hmatatelné úspěchy, to důležité je ale někde jinde. Jsem ráda, že letos přibylo několik nových a velmi nadějných týmů, některé z nich v příštím roce budeme moct potkat i na závodním poli. Jsem ráda, že snad všechny cvičení baví, že se na cvičáku bavíme společně. Krom nesčetně tréninků jsme společně prožili i jarní závody, které přes všechny peripetie proběhly úspěšně a nyní se už těšíme na další, které nás čekají 9. 4. 2017. Máme za sebou i tábor agility s Martinou Konečnou a dogdancingu s Vandou Gregorovou, který se též vydařil. A organizační sezonu jsme završili intenzivkou s Irčou Kochovou v říjnu, kde si zacvičili nakonec jen naši členové a přátelé, protože už je nás tolik, že ji zkrátka dokážeme obsadit.
Krom řadových úspěchů stojí za jmenování jistě i úspěch Janči Zatřepálkové s Paminkou, které se staly letošními II. VICEMISTRYNĚMI ČR V AGILITY KAVALÍRŮ a Marjánky Kociánové s Aidou, která se umístila na 1. MÍSTĚ V JUMPINGU DRUŽSTEV NA MČR MLÁDEŽE
A co nás čeká v roce příštím? Oficiální agility závody O kutnohorský groš, určitě nějaká intenzivka, nejspíš nejen s Irčou, tábor agility s Martinou Konečnou, který ale letos probíhá pouze v režii Kláry Matouškové. Společně se většina z nás bude účastnit 7. turnusu táboru Opsion s Irenou Kochovou, také nějakých závodů a určitě opět velkého množství tréninků. Vítáme i všechny nové zájemce o agility, ozvěte se na mail agikh@seznam.cz a jistě se domluvíme. Trénujeme nejčastěji v neděli dopoledne, na jaře začneme chodit opět i v pondělí odpoledne, po dohodě běháme i v pátek.
Tak teď už zbývá jen popřát Vám to nejlepší v roce 2017 a ať je přinejmenším tak úspěšný jako ten, nyní už loňský.    
 
 
1. 1. 2017 Dnes bylo spuštěno přihlašování na naše agility závody O kutnohorský groš, přihlašování bude tradičně probíhat skrz systém kacr.info. Závody budou sponzorované společností FITMIN, můžete se těšit na skvělé ceny!
 
27. 11. Za posledních pár týdnů se uskutečnilo několik závodů za účasti našich členů. Na Pňovských dvojzkouškách bojovala Hanka Vaníčková s choďákem Henkiem, kterým se v obsazené kategorii LA2 povedlo jednou obsadit desáté místo. Lenka Jarkulišová s Meggie na stejných závodech skončila v kategorii SA2 devátá. O něco úspěšnější byla výprava Marjánka Kociánové do dalekého Brna, kam se vydala na speciální závod pro šeltie. S Justýnkou se jí v prvním běhu povedlo spolu s družstvem Tři Deliquenti obsadit nádherné druhé místo v kategorii small. Zadařilo se jí i s Aidou a čistým během na kontě se v ještě obsazenější kategorii medium povedlo brát opět stříbrnou příčku. V individuálním hodnocení skončily čtvrté, což je kvalifikovalo i do velkého finále, které se jim bohužel moc nevyvedlo, ale i tak to byla velká zkušenost. V součtech skončila na pěkném pátém místě z 33 šeltií. O týden později nás hned několik bojovalo na dvojzkouškách v nedalekých Ratenicích a ZKO Kutná Hora v tabulkách často viselo vysoko. V kategorii LA1 zářila Marjánka s Larou, což je představitelka plemene krašský ovčák a je pravděpodobně jediná tohoto plemene na světě, která agility běhá i na závodní úrovni. Zde ukázala, že neběhá do počtu, ale má právo se rvát o nejvyšší příčky. V první zkoušce doběhla čistě v pěkném čase a vyneslo jí to druhé místo, druhou zkoušku doběhla také nádherně, čistě a rychle, což stačilo na třetí místo. Kdyby se hodnotily součty, s přehledem by vyhrála. V kategorii A2 nás soutěžilo nejvíce a rozhodně jsme se neztratili. Hanka Vaníčková s Henkiem doběhla první běh s drobnou chybičkou), což je bohužel oddělilo od postupové zkoušky do elitní kategorie A3, i tak jim to ale vyneslo hezké 7. místo. Dařilo se i Lence s Meggie, které si v první zkoušce doběhly pro 3. místo a odnesly si i cenu za nejrychlejší tým kategorie SA2. Bojovaly i Marjánka s Justýnkou, v prvním běhu skončily asi osmé, druhý se jim povedl lépe a doběhly si pro čtvrté místo. V elitní kategorii A3 nás zastupovaly pouze Marjánka s Aidičkou, kterým se sice příliš nedařilo, i tak si ale doběhly pro dvě třetí místa. 
Všem moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!   
14. 11. Přidány propozice na tradiční agility závody O kutnohorský groš, které se uskuteční 9. 4. 2017!
15. 10. Je na čase opět trochu shrnout, co se dělo přes léto a začátek podzimu. Po letech jsme uspořádali výcvikový tábor agility a dogdancingu, bylo to náročné, ale stálo to za to. Děkujeme skvělým instruktorkám Martině Konečné a Vandě Gregorové a pohodovým účastníkům, pro které mám asi špatnou zprávu, definitivně jsme se rozhodly, že tábor příští rok pořádat nebudeme. 
V rámci tábora proběhly i zkoušky z dogdancingu, které posoudily Vanda Gregorová s Aničkou Říhovou. Děkujeme! I naši členové byli úspěšní - Marjánka Kociánová měla připravených bezesporu nejvíce zkoušek a některé dopadly i úspěšně, s Aidou si splnila zkoušku F1 na výborně a MD1 na velmi dobře, s Justýnkou se jí povedlo na výborně též F1 a Laruška si na výborně splnila DwD1. Šárka Schwarzová se účastnila svých prvních zkoušek s borderáčkem Jímou a též se jim zadařilo a splnily si na velmi dobře F1 a DwD1. První taneční zkoušky to byly i pro Kláru Matouškovou s BOC Coffee, kterým se povedla na výborně zkouška F1. Zadařilo se i naší taneční skoroprofesionálce Janče s kavalírkou Paminkou, které se splněním poslední jedničkové zkoušky MD1 protancovaly až k titulu Master of dogdancing 1! Gratulujeme! 
Protože naší hlavní náplní je stále agility, určitě za zmínku stojí i několik našich úspěchů z parkuru. 
Hanka Vaníčková s Henkiem splnili svou první zkoušku LA2 do trojek. Veliká gratulace!
Na poli agility byla úspěšná i Janča s Paminkou, které se staly II. Vicemistry kavalírů small v agility pro rok 2016! Gratulujeme!
Na juniorském MČR nás letos reprezentovala Marjánka Kociánová s Aidou, v týmu Vořech a tři šeltičky se jim povedlo vyhrát týmový jumping, v jednotlivcích brala 5. místo v agility open juniorů! 
Za týden nás čeká intenzivka s Irčou Kochovou a na programu jsou už i přípravy závodů O kutnohorský groš, které tentokrát připadnou na termín 9. 4. 2017! 
 
Gratulujeme 
9. 8. Na tábor máme jedno volné místo na dogdancing s Vandou, pokud o něj má někdo zájem, ozvěte se!
12. 6. Přidány propozice na již obsazenou intenzivku s Irčou Kochovou a také na postupové zkoušky dogdancingu, které budeme pořádat v rámci tábora - 25. 8. Na tábor je již PLNO!
27. 5. Jedna z našich členek - Marjánka Kociánová, momentálně nabízí štěňata krašského pasteveckého psa. Matkou je jediná agilitní kraška v ČR. Více na www.shekra.cz
22. 5.
O Kutnohorský Groš 10. 4. 2016 - Vůbec jsem si neuvědomila, že jsem nepřidala žádné info ze závodů, které nám pískala hospitantka Míša Bařinková za dohledu rozhodčí Katky Lerlové. Oběma moc děkujeme, protože i v ne moc příznivém počasí zvládly spravedlivě hodnotit výkony všech týmů. Dopadlo to moc dobře, i když nám počasí příliš nepřálo a především sobotní přípravy byly propršené. V neděli to už bylo lepší a i když bylo sychravo, bylo to celkem snesitelné. Dle ohlasů účastníků se snad i jim u nás líbilo a doufám, že si k nám cestu třeba ještě někdy najdou. Nesmím zapomenout poděkovat všem spoluorganizátorům a pomocníkům. Jmenovitě hlavně Hance a Šárce Vaníčkovým, Míše Hobzové a Janže Zatřepálkové. Bojím se, že když bych vyjmenovala všechny pomocníky, na někoho bych zapomněla, tak jen ještě jednou děkuji všem! Byli jste skvělí. A jak dopadli naši nejúspěšnější členové a kamarádi?
V jumpingu open zazářil skorodomácí Luboš Slavík s Astíkem, který tratí plnou pastiček doběhl čistě a opravdu rychle, což ve výsledku znamenalo vítězství. Na druhém místě se umístila bývalá domácí závodnice Jitka Slánská s Betynkou. Ve smolíčcích se jumping povedl Janče Zatřepálkové s Paminkou, které si odnesly krásné druhé místo. Hezky doběhla i Vrďačka Dana Kafková se Samíčkem, na bednu bohužel běh s jedním odmítnutím nestačil, ale i páté místo je moc hezké. I agility open kraloval Luboš Slavík s Astíkem, který opět všechny suveréně předčil a běh vyhrál. A aby to náhodou nebylo moc originální, v závěsu za ním opět doběhla Jitka Slánská s Betynkou, pro bramborovou pozici, která se však taky vyhlašovala pak do cíle doběhla s Etynkou. Agilitní běh se povedl také Marjánce Kociánové s Aidičkou, které s Lubošem netrhaly partu a mezi medíky stanuly na stupni nejvyšším. Součtům largů samozřejmě vládnul Luboš Slavík s Astíkem v hned po něm Jitka Slánská s Bety. Běhy Marjánky Kociánové s Aidou stačily v součtech alespoň na bramborové místo. Nakonec se běžely zkoušky, v jedničkách nás reprezentovala pouze Šárka Vaníčková s Jímou, kteří se bohužel diskli, i tak ale svou závodní premiéru zvládli se ctí. Ve dvojkách bylo kutnohoráků už víc, v kategorii SA2 si Lenka Jarkulišová s Megginkou vyběhaly druhé místo, bohužel však s jednou chybičkou. I ve nejvyšší kategorii A3 jsme měli své úspěšné zástupce - v medicích se povedlo zkoušku čistě a na druhém místě dokončit Marjánce Kociánové s Aidou a na stejné příčce (ale v eLkách) stanula i bývalá domácí závodnice Míša Hobzová s Daffíkem, který se do agilitního světa vrátil po delší zdravotní pauze. Tentokrát se bohužel moc nedařilo Hance Vaníčkové s Henouškem a Míše Hobzové s Ájou, určitě nám to ale ukáží někdy přiště! Všem gratuluji!               

 
6.4. Závody se blíží, kdyby měl někdo zájem o jedno místečko, přenechám. Budeme se na všechny těšit a doufám, že si užijeme krásný den! Je na místě také poděkovat našemu hlavnímu sponzorovi - firmě Weber mlýn - výhradnímu dovozci krmiva Acana. Všichni účastníci se mohou těšit na krásné dárky a ti nejlepší i moc pěkné ceny pro vítěze. 
21.2. Závody už jsou chvíli plně obsazené, náhradníky ale zatím přijímáme. Na tábor zbývají poslední dvě volná místa na dogdancing, můžou být právě Vaše! 
1.1. Spuštěno přihlašování na naše oficiální agility závody "O Kutnohorský groš."
 

Shrnutí letošního roku

Hanka + Henkie - splněny zkoušky pro postup do LA2
Janča + Pami - splněny dvě zkoušky z dogdancingu na výborně (HtM 1 a DwD 1), vítěz součtu Junior Dance (DD) 
Lenka + Meggie - přestup do SA2, následné splnění dvou zkoušek do SA3
Šárka + Jim - první starty na neoficiálních závodech (1. místo v tuneliádě, 3. místo jumping)
Marjánka + Aida - Mistr ČR sheltií M, II. vicemistr mládeže ve družstvech M, 2x MA2 pro pro postup do MA3 
+Lara - 3x CAJC, 2x CAC, 2x BOB, CACIB, neoficiální DD závod - 3. místo, kvalifikace na MČR v DD
 
13.12. Přihlašování na závody bude spuštěno 1.1.2016. Přihlašování na tábor je v plném proudu, jsou volná poslední 3 místa na dogdancing, na agility a kombinaci je plno, zatím však přijímáme náhradníky. A ZDE je seznam účastníků. 
 
 
29.10. Přidány propozice na závody O Kutnohorský groš. Přihlášování na kacr.info bude spuštěno co nejdříve. Těšíme se na Vás!
 
28.10. Dodatečně přidán odkaz na fotografie z intenzivky s Irenou Kochovou -  https://nomkkchsp.rajce.idnes.cz/Intenzivka_s_I._Kochovou_Kutna_Hora/
 
19.10. Agility je již na táboře zcela obsazeno. Na dogdancing je ještě pět volných míst. Na agility nebo kombinaci se ještě můžete hlásit jako náhradníci. 
 
18.10. Přidán náš tým, pár větiček k Marjánce a smčce, propozice a přihláška na tábor, kontakt, úvod, pár vět o nás.